Pioneers in the industry, we offer stainless steel plate finishes and ss sheet 2b finish from India.
₹ 220 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 2 mm |
| Size | 4 x 8 feet |
| Material Grade | 304 |
| Finish | Mirror, 2B Finish |
| Surface Finish | Mirror Finish |
| Surface Treatment | PVD Coated |
| Weight | 25 kg |
| Brand | Jindal |
| Type | Sheet |
| Standard | ASTM |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 160 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 1 mm |
| Size | 8 x 4 feet |
| Material Grade | 304 |
| Finish | Mirror |
| Surface Finish | Mirror Finish |
| Surface Treatment | PVD Coated |
| Weight | 10 kg |
| Brand | Tata |
| Material | Stainless Steel |
| Type | Sheet |
| Gauge | 8 g |
| Standard | ASTM |
| Shape | Square |
Minimum order quantity: 100 Kg
MAHENDRA MALI (OWNER)
Anjal Steel Corporation
2nd, A-10, Sangani Sadan, Cawasji Patel Tank Road, Bhuleshwar, Girgaon
Mumbai - 400004, Maharashtra, India