Prominent & Leading Manufacturer from Mumbai, we offer 10 gauge 304 stainless steel sheet, 26 gauge stainless steel sheet price, 4x8 stainless steel sheet cost, 7 gauge stainless steel sheet, stainless steel 420 sheets and pvd coated sheet.
₹ 205 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 1 mm |
| Size | 8 ft x 4 ft |
| Finish | Mirror (No. 8) |
| Grade | 304 |
| Form | Sheet |
| Protective Film | PVC Film Coated |
| Brand | Jindal |
| Color | Gold |
| Application | Architectural |
| Standard | ASTM A240 |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 350 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 0.3 mm |
| Steel Grade | SS304 |
| Surface Finish | 2B |
| Brand | Jindal Stainless |
| Sheet Size | 1000×2000 mm |
| Form | Sheet |
| Production Route | Cold Rolled |
| Material Standard | ASTM A240 |
| Edge Type | Mill Edge |
| Origin | Indian |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 195 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 4 mm |
| Steel Grade | SS304 |
| Surface Finish | Mirror |
| Brand | SAIL |
| Sheet Size | 1000×2000 mm |
| Form | Sheet |
| Production Route | Cold Rolled |
| Material Standard | ASTM A240 |
| Edge Type | Mill Edge |
| Origin | Indian |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 203 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 0.3 mm |
| Steel Grade | SS304 |
| Surface Finish | 2B |
| Brand | Jindal Stainless |
| Sheet Size | 1000×2000 mm |
| Form | Sheet |
| Production Route | Cold Rolled |
| Material Standard | ASTM A240 |
| Edge Type | Mill Edge |
| Origin | Indian |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 203 / Kg Get Latest Price
| Product Form | Sheet |
| Condition | Hardened |
| Grade | 420 |
| Usage Application | Tools, Machine Parts |
| Diameter | 6–20 mm |
| Length | 3000 mm |
| Origin | Indian Make |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 230 / Kg Get Latest Price
| Finishing Type | Hairline |
| Color | Grey |
| Type | Sheet |
| Shape | Rectangular |
| Thickness | 1 mm |
| Size | 4 x 8 ft |
| Steel Grade | 304 |
| Brand | Tata |
| Material | Stainless Steel |
| Design Type | Designer |
Minimum order quantity: 100 Kg
MAHENDRA MALI (OWNER)
Anjal Steel Corporation
2nd, A-10, Sangani Sadan, Cawasji Patel Tank Road, Bhuleshwar, Girgaon
Mumbai - 400004, Maharashtra, India