Offering you a complete choice of products which include ss 316 perforated sheet.
₹ 345 / Kg Get Latest Price
| Steel Grade | SS316L |
| Thickness | 2 mm |
| Sheet Size | 1250×2500 mm |
| Perforation Type | Round Hole |
| Hole Diameter | 8 mm |
| Surface Finish | BA |
| Material Standard | ASTM A240 |
| Sheet Form | Coil Cut |
| Application | Automotive, Food Processing, Architecture, Industrial |
Minimum order quantity: 100 Kg
MAHENDRA MALI (OWNER)
Anjal Steel Corporation
2nd, A-10, Sangani Sadan, Cawasji Patel Tank Road, Bhuleshwar, Girgaon
Mumbai - 400004, Maharashtra, India