Providing you the best range of stainless steel sheet plate, 2b finish stainless steel sheet, stainless steel sheets for sale, magnetic stainless steel sheet, mirror finish stainless steel sheet and 4mm stainless steel sheet with effective & timely delivery.
₹ 130 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 5 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Usage/Application | Construction |
| Material Grade | 310 |
| Size | 1250 X 2500 mm |
| Color | Silver |
Minimum order quantity: 10 Kg
₹ 210 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | 304 |
| Surface Treatment | 2B |
| Type | Sheet |
| Thickness | 1 mm |
| Size | 8 x 4 feet |
| Brand | Imported |
| Gauge | 8 g |
| Shape | Rectangular |
| Material | Stainless Steel |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 195 / Kg Get Latest Price
| Steel Grade | SS304 |
| Thickness | 0.3 mm |
| Production Route | Cold Rolled |
| Surface Finish | 2B |
| Sheet Size | 1000×2000 mm |
| Form | Sheet |
| Edge Type | Mill Edge |
| Origin | Indian |
| Application | Construction, Kitchen Equipment |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 195 / Kg Get Latest Price
| Steel Grade | SS304 |
| Thickness | 0.3 mm |
| Production Route | Hot Rolled |
| Surface Finish | Mirror |
| Sheet Size | 1000×2000 mm |
| Edge Type | Mill Edge |
| Form | Sheet |
| Origin | Indian |
| Application | Automotive, Construction |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 240 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | 304 |
| Type | Sheet |
| Thickness | 1 mm |
| Size | 8 x 4 feet |
| Brand | Jindal |
| Shape | Rectangular |
| Surface Finish | Mirror Finish |
| Material | Stainless Steel |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 210 / Kg Get Latest Price
| Steel Grade | SS304 |
| Thickness | 0.3 mm |
| Production Route | Cold Rolled |
| Surface Finish | 2B |
| Sheet Size | 1000×2000 mm |
| Edge Type | Mill Edge |
| Form | Sheet |
| Origin | Indian |
| Application | Construction |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 195 / Kg Get Latest Price
| Steel Grade | SS304 |
| Thickness | 3 mm |
| Production Route | Hot Rolled |
| Surface Finish | 2B |
| Sheet Size | 1000×2000 mm |
| Form | Sheet |
| Edge Type | Mill Edge |
| Application | Automotive, Construction |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 350 / Kg Get Latest Price
| Grade | 316L |
| Thickness | 1 mm |
| Surface Finish | No. 8 (Mirror) |
| Size | 1220 x 2440 mm |
| Brand/Make | Jindal |
| Form | Sheet |
| Hardness | Full Hard |
| Application/End Use | Industrial |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 210 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 1 mm |
| Size | 8 ft x 4 ft |
| Finish | Hairline |
| Grade | 304 |
| Form | Sheet |
| Protective Film | PVC Film Coated |
| Brand | Jindal |
| Color | Silver |
| Application | Architectural, Industrial Fabrication |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 195 / Kg Get Latest Price
| Steel Grade | SS304 |
| Thickness | 0.3 mm |
| Production Route | Hot Rolled |
| Surface Finish | Mirror |
| Form | Sheet |
| Edge Type | Mill Edge |
| Origin | Indian |
| Application | Construction, Automotive |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 210 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 2 mm |
| Grade | 304 |
| Form | Sheet |
| Brand | Jindal |
| Color | Silver |
| Application | Industrial Fabrication, Architectural |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 340 / Kg Get Latest Price
| Grade | 316 |
| Thickness | 1 mm |
| Surface Finish | 2B (Cold Rolled) |
| Size | 1220 x 2440 mm |
| Brand/Make | Jindal |
| Form | Sheet |
| Hardness | Full Hard |
| Application/End Use | Architectural |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 210 / Kg Get Latest Price
| Steel Grade | SS316L |
| Thickness | 1.5 mm |
| Production Route | Cold Rolled |
| Surface Finish | 2B |
| Sheet Size | 1220×2440 mm |
| Material Standard | ASTM A240 |
| Edge Type | Mill Edge |
| Form | Sheet |
| Origin | Indian |
| Application | Pharma |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 195 / Kg Get Latest Price
| Steel Grade | SS430 |
| Thickness | 3 mm |
| Surface Finish | 2B |
| Sheet Size | 1000×2000 mm |
| Production Route | Cold Rolled |
| Material Standard | ASTM A240 |
| Edge Type | Mill Edge |
| Application | Kitchen Equipment |
| Origin | Indian |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 210 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 1 mm |
| Size | 10 ft x 5 ft |
| Finish | Matt (No. 4) |
| Grade | 304L |
| Protective Film | PVC Film Coated |
| Brand | Jindal |
| Color | Silver |
| Application | Pharmaceutical |
| Standard | ASTM A240 |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 195 / Kg Get Latest Price
| Steel Grade | SS304 |
| Thickness | 0.3 mm |
| Production Route | Cold Rolled |
| Surface Finish | 2B |
| Sheet Size | 1000×2000 mm |
| Form | Sheet |
| Edge Type | Mill Edge |
| Origin | Indian |
| Application | Construction |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 190 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 5 mm |
| Steel Grade | SS304 |
| Surface Finish | 2B |
| Brand | Jindal Stainless |
| Sheet Size | 1000×2000 mm |
| Form | Sheet |
| Production Route | Cold Rolled |
| Material Standard | ASTM A240 |
| Edge Type | Mill Edge |
| Origin | Indian |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 195 / Kg Get Latest Price
| Steel Grade | SS304 |
| Thickness | 0.3 mm |
| Production Route | Cold Rolled |
| Surface Finish | Mirror |
| Sheet Size | 1000×2000 mm |
| Form | Sheet |
| Edge Type | Mill Edge |
| Origin | Indian |
| Application | Construction |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 210 / Kg Get Latest Price
| Steel Grade | 1-4 |
| Thickness | 1 mm |
| Surface Finish | 2B |
| Sheet Size | 1000×2000 mm |
| Form | Sheet |
| Origin | Indian |
| Application | Aerospace, Oil And Gas, Defense, Power Plant, Pump Shaft |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 195 / Kg Get Latest Price
| Steel Grade | SS304 |
| Thickness | 0.5 mm |
| Sheet Size | 1000×2000 mm |
| Perforation Type | Round Hole |
| Hole Diameter | 0.5 mm |
| Surface Finish | 2B |
| Material Standard | ASTM A240 |
| Sheet Form | Flat |
| Edge Type | Mill Edge |
| Application | Industrial |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 195 / Kg Get Latest Price
| Steel Grade | SS304 |
| Thickness | 0.5 mm |
| Sheet Size | 1000×2000 mm |
| Perforation Type | Round Hole |
| Hole Diameter | 0.5 mm |
| Surface Finish | 2B |
| Sheet Form | Flat |
| Edge Type | Mill Edge |
| Application | Industrial, Automotive, Architecture |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 210 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 1 mm |
| Size | 8 ft x 4 ft |
| Finish | Mirror (No. 8) |
| Grade | 304 |
| Form | Sheet |
| Brand | Jindal |
| Color | Silver |
| Application | Architectural |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 240 / Kg Get Latest Price
| Steel Grade | SS304 |
| Thickness | 0.5 mm |
| Sheet Size | 1000×2000 mm |
| Perforation Type | Round Hole |
| Hole Diameter | 0.5 mm |
| Surface Finish | 2B |
| Edge Type | Mill Edge |
| Application | Automotive, Industrial |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 195 / Kg Get Latest Price
| Grade | 316L |
| Thickness | 3 mm |
| Surface Finish | 2B (Cold Rolled) |
| Size | 1220 x 2440 mm |
| Brand/Make | Jindal |
| Form | Sheet |
| Hardness | Half Hard |
| Application/End Use | Architectural, Industrial |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 195 / Kg Get Latest Price
| Steel Grade | SS304 |
| Thickness | 0.3 mm |
| Production Route | Hot Rolled |
| Surface Finish | 2B |
| Sheet Size | 1000×2000 mm |
| Form | Sheet |
| Edge Type | Mill Edge |
| Origin | Indian |
| Application | Construction, Automotive |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 195 / Kg Get Latest Price
| Steel Grade | SS304 |
| Thickness | 0.3 mm |
| Production Route | Cold Rolled |
| Surface Finish | 2B |
| Sheet Size | 1000×2000 mm |
| Form | Sheet |
| Edge Type | Mill Edge |
| Origin | Indian |
| Application | Construction |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 195 / Kg Get Latest Price
| Steel Grade | SS304 |
| Thickness | 0.3 mm |
| Production Route | Hot Rolled |
| Surface Finish | Mirror |
| Sheet Size | 1000×2000 mm |
| Form | Sheet |
| Edge Type | Mill Edge |
| Origin | Indian |
| Application | Automotive, Construction |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 195 / Kg Get Latest Price
| Steel Grade | SS304 |
| Thickness | 0.3 mm |
| Production Route | Hot Rolled |
| Surface Finish | 2B |
| Form | Sheet |
| Edge Type | Mill Edge |
| Origin | Indian |
| Application | Automotive, Construction |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 195 / Kg Get Latest Price
| Steel Grade | SS304 |
| Thickness | 0.3 mm |
| Production Route | Cold Rolled |
| Surface Finish | Mirror |
| Sheet Size | 1000×2000 mm |
| Edge Type | Mill Edge |
| Form | Sheet |
| Origin | Indian |
| Application | Construction, Automotive |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 210 / Kg Get Latest Price
| Steel Grade | SS304 |
| Thickness | 0.5 mm |
| Sheet Size | 1000×2000 mm |
| Perforation Type | Round Hole |
| Hole Diameter | 0.5 mm |
| Surface Finish | 2B |
| Sheet Form | Flat |
| Edge Type | Mill Edge |
| Application | Industrial, Architecture, Automotive |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 195 / Kg Get Latest Price
| Steel Grade | SS304 |
| Thickness | 0.3 mm |
| Production Route | Cold Rolled |
| Surface Finish | Mirror |
| Sheet Size | 1000×2000 mm |
| Form | Sheet |
| Edge Type | Mill Edge |
| Origin | Indian |
| Application | Construction |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 210 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 1 mm |
| Size | 8 ft x 4 ft |
| Finish | Mirror (No. 8) |
| Grade | 304 |
| Form | Sheet |
| Brand | Jindal |
| Color | Silver |
| Application | Industrial Fabrication, Architectural |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 210 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 5 mm |
| Steel Grade | SS304 |
| Sheet Size | 1000×2000 mm |
| Surface Finish | 2B |
| Brand | Jindal Stainless |
| Form | Sheet |
| Production Route | Cold Rolled |
| Material Standard | ASTM A240 |
| Edge Type | Mill Edge |
| Origin | Indian |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 195 / Kg Get Latest Price
| Grade | 316 |
| Surface Finish | 2B (Cold Rolled) |
| Size | 1220 x 2440 mm |
| Brand/Make | Jindal |
| Form | Sheet |
| Hardness | Half Hard |
| Application/End Use | Industrial, Architectural |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 210 / Kg Get Latest Price
| Steel Grade | SS304L |
| Thickness | 1 mm |
| Surface Finish | BA |
| Sheet Size | 1500×6000 mm |
| Form | Sheet |
| Origin | Indian |
| Application | Automotive Trim, Pharma, Kitchen Equipment, Architectural, Food Processing |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 195 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 2 mm |
| Steel Grade | SS304 |
| Sheet Size | 1000×2000 mm |
| Surface Finish | 2B |
| Brand | Jindal Stainless |
| Form | Sheet |
| Production Route | Cold Rolled |
| Material Standard | ASTM A240 |
| Edge Type | Mill Edge |
| Origin | Indian |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 340 / Kg Get Latest Price
| Steel Grade | SS304 |
| Thickness | 1.5 mm |
| Sheet Size | 1000×2000 mm |
| Perforation Type | Square Hole |
| Hole Diameter | 0.5 mm |
| Surface Finish | 2B |
| Edge Type | Mill Edge |
| Application | Architecture |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 220 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 3 mm |
| Size | 8 ft x 4 ft |
| Finish | Mirror (No. 8) |
| Grade | 304L |
| Form | Sheet |
| Brand | Jindal |
| Application | Architectural, Pharmaceutical, Food & Beverage |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 220 / Kg Get Latest Price
| Steel Grade | SS304 |
| Thickness | 2 mm |
| Production Route | Cold Rolled |
| Surface Finish | 2B |
| Sheet Size | 1220×2440 mm |
| Form | Sheet |
| Origin | Indian |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 185 / Kg Get Latest Price
| Steel Grade | SS304 |
| Thickness | 1.2 mm |
| Production Route | Cold Rolled |
| Surface Finish | 2B |
| Sheet Size | 1250×2500 mm |
| Form | Sheet |
| Origin | Indian |
| Application | Food Processing, Kitchen Equipment, Textile, Pharma, Sugar Industry, Automotive, Construction, Chemical |
Minimum order quantity: 100 Kg
MAHENDRA MALI (OWNER)
Anjal Steel Corporation
2nd, A-10, Sangani Sadan, Cawasji Patel Tank Road, Bhuleshwar, Girgaon
Mumbai - 400004, Maharashtra, India