Offering you a complete choice of products which include ss316 stainless steel pipes, 8 mirror finish stainless steel sheets, 2mm stainless sheet, stainless steel sheets 4x8 near me, 321 stainless sheet and 18 gauge stainless steel sheet price.
₹ 200 / Kg Get Latest Price
| Size | 3 inch |
| Shape | Rectangular |
| Unit Pipe Length | 6 meter |
| Material Grade | SS316 |
| Type | Seamless |
| Color | Silver |
Minimum order quantity: 10 Kg
₹ 198 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | 304 |
| Type | Sheet |
| Thickness | 2 mm |
| Size | 8 x 4 feet |
| Brand | Jindal |
| Shape | Rectangular |
| Surface Finish | Mirror Finish |
| Material | Stainless Steel |
| Finish | Mirror |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 197 / Kg Get Latest Price
| Grade | 316L |
| Thickness | 2 mm |
| Surface Finish | 2B (Cold Rolled) |
| Size | 1220 x 2440 mm |
| Brand/Make | Jindal |
| Form | Sheet |
| Hardness | Full Hard |
| Application/End Use | Industrial, Architectural |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 20 / Kg Get Latest Price
| Steel Grade | SS304 |
| Thickness | 4 mm |
| Production Route | Cold Rolled |
| Surface Finish | 2B |
| Sheet Size | 1000×2000 mm |
| Form | Sheet |
| Edge Type | Mill Edge |
| Origin | Indian |
| Application | Kitchen Equipment, Construction |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 375 / Kg Get Latest Price
| Steel Grade | SS321 |
| Thickness | 4 mm |
| Production Route | Cold Rolled |
| Surface Finish | 2B |
| Sheet Size | 1000×2000 mm |
| Edge Type | Mill Edge |
| Form | Sheet |
| Origin | Indian |
| Application | Construction |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 195 / Kg Get Latest Price
| Steel Grade | SS304 |
| Thickness | 4 mm |
| Production Route | Cold Rolled |
| Surface Finish | 2B |
| Sheet Size | 1000×2000 mm |
| Form | Sheet |
| Edge Type | Mill Edge |
| Origin | Indian |
| Application | Construction |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 340 / Kg Get Latest Price
| Steel Grade | 347 |
| Thickness | 4 mm |
| Production Route | Cold Rolled |
| Surface Finish | 2B |
| Sheet Size | 1000×2000 mm |
| Edge Type | Mill Edge |
| Form | Sheet |
| Origin | Indian |
| Application | Construction |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 180 / Kg Get Latest Price
| Steel Grade | SS304 |
| Thickness | 4 mm |
| Production Route | Cold Rolled |
| Surface Finish | 2B |
| Sheet Size | 1000×2000 mm |
| Edge Type | Mill Edge |
| Form | Sheet |
| Origin | Indian |
| Application | Construction |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 195 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 1 mm |
| Size | 8 ft x 4 ft |
| Finish | Mirror (No. 8) |
| Grade | 304 |
| Form | Sheet |
| Protective Film | PVC Film Coated |
| Brand | Jindal |
| Color | Gold |
| Application | Architectural |
| Standard | ASTM A240 |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 205 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 3 mm |
| Size | 8 ft x 4 ft |
| Finish | 2B Finish |
| Grade | 304 |
| Form | Sheet |
| Brand | Jindal |
| Color | Silver |
| Application | Industrial Fabrication, Architectural |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 195 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 1.2 mm |
| Size | 8 ft x 4 ft |
| Finish | Matt (No. 4) |
| Grade | 304 |
| Form | Sheet |
| Protective Film | PVC Film Coated |
| Brand | Jindal |
| Color | Silver |
| Application | Pharmaceutical, Architectural, Food & Beverage |
| Standard | ASME SA240 |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 195 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 1 mm |
| Size | 8 x 4 feet |
| Material Grade | 304 |
| Finish | Mirror |
| Surface Finish | Mirror Finish |
| Surface Treatment | PVD Coated |
| Weight | 10 kg |
| Brand | Tata |
| Material | Stainless Steel |
| Type | Sheet |
| Gauge | 8 g |
| Standard | ASTM |
| Shape | Square |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 220 / Kg Get Latest Price
| Grade | 316 |
| Thickness | 4 mm |
| Width | 1000 mm |
| Length | 2440 mm |
| Surface Finish | 2B |
| Brand | Jindal |
| Certification | Mill Test Cert |
| Hardness | Hard |
| Country Of Origin | Made In India |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 195 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 5 mm |
| Steel Grade | SS304 |
| Sheet Size | 1220×2440 mm |
| Surface Finish | 2B |
| Brand | Jindal Stainless |
| Form | Sheet |
| Production Route | Cold Rolled |
| Material Standard | ASTM A240 |
| Origin | Indian |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 203 / Kg Get Latest Price
| Steel Grade | SS304 |
| Thickness | 4 mm |
| Production Route | Cold Rolled |
| Surface Finish | Mirror |
| Sheet Size | 1000×2000 mm |
| Edge Type | Mill Edge |
| Form | Sheet |
| Origin | Indian |
| Application | Construction |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 345 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 8 mm |
| Width | 1220 mm |
| Length | 6000 mm |
| Grade | 304L |
| Surface Finish | BA |
| Brand | Jindal |
| Material | Stainless Steel |
| Certification | Mill Test Cert |
| Country Of Origin | Made In India |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 345 / Kg Get Latest Price
| Steel Grade | SS304 |
| Thickness | 6 mm |
| Sheet Size | 1500×6000 mm |
| Hole Diameter | 12 mm |
| Surface Finish | BA |
| Sheet Form | Coil Cut |
| Application | Industrial |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 195 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 2 mm |
| Steel Grade | SS304 |
| Sheet Size | 1000×2000 mm |
| Surface Finish | 2B |
| Brand | Jindal Stainless |
| Brand Series | J4 |
| Form | Sheet |
| Production Route | Cold Rolled |
| Material Standard | ASTM A240 |
| Edge Type | Mill Edge |
| Origin | Indian |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 197 / Kg Get Latest Price
| Steel Grade | 17-4 PH |
| Condition | Solution Annealed |
| Thickness | 1 mm |
| Surface Finish | Matte |
| Sheet Size | 1000×2000 mm |
| Form | Sheet |
| Material Standard | ASTM A693 |
| Origin | Indian |
| Application | Aerospace |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 203 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 1.5 mm |
| Steel Grade | SS304 |
| Surface Finish | BA |
| Sheet Size | 1500×6000 mm |
| Form | Sheet |
| Brand | Jindal Stainless |
| Production Route | Cold Rolled |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 192 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 6 mm |
| Width | 1220 mm |
| Length | 6000 mm |
| Grade | 304 |
| Surface Finish | 2B |
| Brand | Jindal |
| Material | Stainless Steel |
| Country Of Origin | Made In India |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 350 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 1 mm |
| Grade | 316L |
| Surface Finish | 2B (Cold Rolled) |
| Hardness | Soft |
| Size | 1220 x 2440 mm |
| Standard | ASTM A240 |
| Brand/Make | Jindal |
| Application/End Use | Industrial |
| Form | Sheet |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 160 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 0.3 mm |
| Steel Grade | SS304 |
| Surface Finish | 2B |
| Brand | Jindal Stainless |
| Sheet Size | 1000×2000 mm |
| Form | Sheet |
| Production Route | Cold Rolled |
| Material Standard | ASTM A240 |
| Edge Type | Mill Edge |
| Origin | Indian |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 205 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 0.3 mm |
| Steel Grade | SS304 |
| Surface Finish | 2B |
| Brand | Jindal Stainless |
| Sheet Size | 1000×2000 mm |
| Form | Sheet |
| Production Route | Cold Rolled |
| Material Standard | ASTM A240 |
| Edge Type | Mill Edge |
| Origin | Indian |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 205 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 1.2 mm (18 G) |
| Size | 10 ft x 5 ft |
| Finish | 2B |
| Grade | 202 |
| Application | Industrial Use |
| Brand | Jindal |
| Product Form | Coil |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 230 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 1 mm |
| Size | 8 x 4 feet |
| Material Grade | 304 |
| Finish | Mirror |
| Surface Finish | Mirror Finish |
| Surface Treatment | PVD Coated |
| Weight | 10 kg |
| Brand | Tata |
| Material | Stainless Steel |
| Type | Sheet |
| Gauge | 8 g |
| Standard | ASTM |
| Shape | Square |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 230 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 1 mm |
| Size | 8 x 4 feet |
| Material Grade | 304 |
| Finish | Mirror |
| Surface Finish | Mirror Finish |
| Surface Treatment | PVD Coated |
| Weight | 10 kg |
| Brand | Tata |
| Material | Stainless Steel |
| Type | Sheet |
| Gauge | 8 g |
| Standard | ASTM |
| Shape | Square |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 230 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 1 mm |
| Size | 8 x 4 feet |
| Material Grade | 304 |
| Finish | Mirror |
| Surface Finish | Mirror Finish |
| Surface Treatment | PVD Coated |
| Weight | 10 kg |
| Brand | Tata |
| Material | Stainless Steel |
| Type | Sheet |
| Gauge | 8 g |
| Standard | ASTM |
| Shape | Square |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 230 / Kg Get Latest Price
| Steel Grade | SS304 |
| Thickness | 0.3 mm |
| Production Route | Quilted |
| Sheet Size | 1000×2000 mm |
| Edge Type | Mill Edge |
| Form | Sheet |
| Origin | Indian |
| Application | Construction, Kitchen Equipment |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 195 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 0.3 mm |
| Steel Grade | SS304 |
| Surface Finish | 2B |
| Brand | Jindal Stainless |
| Sheet Size | 1000×2000 mm |
| Form | Sheet |
| Production Route | Cold Rolled |
| Material Standard | ASTM A240 |
| Edge Type | Mill Edge |
| Origin | Indian |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 220 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 3 mm |
| Steel Grade | SS304 |
| Surface Finish | 2B |
| Brand | Jindal Stainless |
| Sheet Size | 1000×2000 mm |
| Form | Sheet |
| Production Route | Cold Rolled |
| Material Standard | ASTM A240 |
| Edge Type | Mill Edge |
| Origin | Indian |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 220 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 0.3 mm |
| Steel Grade | SS304 |
| Surface Finish | 2B |
| Brand | Jindal Stainless |
| Sheet Size | 1000×2000 mm |
| Form | Sheet |
| Production Route | Cold Rolled |
| Material Standard | ASTM A240 |
| Edge Type | Mill Edge |
| Origin | Indian |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 205 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 0.3 mm |
| Steel Grade | SS304 |
| Surface Finish | 2B |
| Brand | Jindal Stainless |
| Sheet Size | 1000×2000 mm |
| Form | Sheet |
| Production Route | Cold Rolled |
| Material Standard | ASTM A240 |
| Edge Type | Mill Edge |
| Origin | Indian |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 180 / Kg Get Latest Price
| Hardness Grade | AR400 |
| Brand Grade | Abrex 400 |
| Thickness | 4 mm |
| Application | Liner Plate |
| Heat Treatment | Quenched Tempered |
| Width | 1500 mm |
| Surface Finish | As Rolled |
| Form | Plate |
| Test Certificate | Mill TC |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 150 / Kg Get Latest Price
| Hardness Grade | AR400 |
| Brand Grade | Abrex 400 |
| Thickness | 4 mm |
| Application | Liner Plate |
| Heat Treatment | Quenched Tempered |
| Width | 1500 mm |
| Surface Finish | As Rolled |
| Form | Plate |
| Test Certificate | Mill TC |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 240 / Kg Get Latest Price
| Size | 1/2 inch |
| Shape | Round |
| Unit Pipe Length | 6 meter |
| Material Grade | SS304 |
| Pipe Fluid | Water |
| Surface Finish | Finished Polished |
| Type | Welded |
| Material | Stainless steel |
₹ 280 / Kg Get Latest Price
| Size | 3/4 inch |
| Shape | Round |
| Unit Pipe Length | 6 meter |
| Surface Finish | Finished Polished |
| Type | Seamless |
| Material | Stainless steel |
₹ 220 / Kg Get Latest Price
| Nominal Size (NB) | 1/2 Inch (15NB) |
| Wall Thickness | Sch 40s |
| Type | SS |
| Shape | Rectangular |
| Finish | Polished (Mirror) |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 200 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 1 mm |
| Usage/Application | Construction |
| Size | 1200 X 3000 mm |
| Shape | Rectangular |
| Brand | Anjal Steel Corporation |
| Color | Silver |
| Surface Finish | Polished |
₹ 250 / Kg Get Latest Price
| Shape | Round |
| Surface Finish | Finished Polished |
| Material Grade | SS 304 |
| Unit Pipe Length | 6 meter |
| Diameter | 1/2 Inch |
| Material | Stainless Steel |
MAHENDRA MALI (OWNER)
Anjal Steel Corporation
2nd, A-10, Sangani Sadan, Cawasji Patel Tank Road, Bhuleshwar, Girgaon
Mumbai - 400004, Maharashtra, India