Leading Manufacturer of jindal ss coil price, stainless steel sheet metal strips, ss 304 slit coil, stainless steel 304l slit coils and stainless steel slitting coil from Mumbai.
₹ 205 / Kg Get Latest Price
| Grade | SS 304L |
| Finish | 2B |
| Thickness | 3.00 mm |
| Width | 1500 mm |
| Series | 200 Series |
| Coil Weight | 10 MT |
| Edge | Mill Edge |
| Application | Fabrication |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 205 / Kg Get Latest Price
| Grade | SS 304 |
| Thickness | 1.00 mm |
| Width | 20 mm |
| Finish | HR |
| Edge Type | Slit Edge |
| Form | Flat |
| Usage | Fabrication |
| Country Of Origin | India |
| Coil Or Length | Cut Length |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 220 / Kg Get Latest Price
| Grade | 304 |
| Thickness | 0.20 mm |
| Width | 5 mm |
| Finish | 2B |
| Hardness | Soft |
| Edge Type | Slit Edge |
| Coil Inner Diameter | 200 mm |
| Coil Weight | 50 kg |
| Application | Industrial |
| Country Of Origin | India |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 220 / Kg Get Latest Price
| Grade | 304 |
| Thickness | 0.20 mm |
| Width | 5 mm |
| Finish | 2B |
| Hardness | Soft |
| Edge Type | Slit Edge |
| Coil Inner Diameter | 200 mm |
| Coil Weight | 50 kg |
| Application | Industrial |
| Country Of Origin | India |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 250 / Kg Get Latest Price
| Grade | 304 |
| Packaging Type | Round roll type |
| Type | Steel |
| Size | .4 mm to 120bmm |
| Thickness | 0.4 mm to 100 mm |
| Usage/Application | Industrial |
| Brand | Jindal |
| Jindal , tata | Smooth |
MAHENDRA MALI (OWNER)
Anjal Steel Corporation
2nd, A-10, Sangani Sadan, Cawasji Patel Tank Road, Bhuleshwar, Girgaon
Mumbai - 400004, Maharashtra, India