Our range of products include 2b mill finish, polished stainless steel plate, 2b finish in stainless steel, mirror steel plate, stainless steel angle and 310 stainless sheet.
₹ 193 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | 304 |
| Surface Treatment | Mill Finish |
| Type | Sheet |
| Thickness | 1 mm |
| Size | 8 x 4 feet |
| Brand | Jindal |
| Shape | Rectangular |
| Material | Stainless Steel |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 205 / Kg Get Latest Price
| Steel Grade | SS304 |
| Thickness | 0.3 mm |
| Surface Finish | Polished |
| Edge Type | Mill Edge |
| Form | Sheet |
| Application | Kitchen Equipment, Construction |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 350 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | 304 |
| Surface Treatment | 2B |
| Type | Sheet |
| Thickness | 1 mm |
| Size | 8 x 4 feet |
| Brand | Jindal |
| Gauge | 8 g |
| Shape | Rectangular |
| Material | Stainless Steel |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 230 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 1 mm |
| Size | 8 x 4 feet |
| Material Grade | 304 |
| Finish | Mirror |
| Surface Finish | Mirror Finish |
| Surface Treatment | PVD Coated |
| Weight | 10 kg |
| Brand | Tata |
| Material | Stainless Steel |
| Type | Sheet |
| Gauge | 8 g |
| Standard | ASTM |
| Shape | Square |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 200 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | SS202, SS304, SS316, SS310 |
| Shape | Angle |
| Type | SS Angle |
| Usage/Application | Construction, Industrial, Chemical Refinery |
| Material | Stainless Steel |
| Size | 25mm x 25mm x 5mm , 50mm x 50mm x 5mm |
| Design | Standard |
| Brand | Viraj, Ratnesh, Glaxcon |
| I Deal In | New Only |
₹ 190 / Kg Get Latest Price
| Product Form | Sheets |
| Grade | 310 |
| Thickness | 4 mm |
| Finish | 2B Finish (CR) |
| Width | 1250 mm |
| Brand/Make | Jindal |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 230 / Kg Get Latest Price
| Finishing Type | Mirror |
| Color | Silver |
| Type | Sheet |
| Shape | Rectangular |
| Thickness | 1.5 mm |
| Size | 4 x 4 ft |
| Steel Grade | 304 |
| Brand | Tata |
| Material | Stainless Steel |
| Design Type | Designer |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 195 / Kg Get Latest Price
| Steel Grade | SS304 |
| Thickness | 0.3 mm |
| Production Route | Cold Rolled |
| Surface Finish | Corrugated |
| Sheet Size | 1000×2000 mm |
| Edge Type | Mill Edge |
| Form | Sheet |
| Application | Kitchen Equipment, Construction |
Minimum order quantity: 100 Kg
MAHENDRA MALI (OWNER)
Anjal Steel Corporation
2nd, A-10, Sangani Sadan, Cawasji Patel Tank Road, Bhuleshwar, Girgaon
Mumbai - 400004, Maharashtra, India