Pioneers in the industry, we offer stainless steel 321 plate, jindal ss 304 coil, stainless steel plate price, 304 stainless steel plate price, stainless steel plate for sale and 6mm stainless steel plate from India.
₹ 325 / Kg Get Latest Price
| Usage/Application | Construction |
| Surface Treatment | Hot Rolled |
| Shape | Rectangular |
| Brand | Jindal |
| Size | 1250 x 2500 mm |
| Standard | ASTM |
| Material | Stainless Steel |
| Type | Plate |
| Material Grade | SS321 |
₹ 180 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 5 mm |
| Usage/Application | Automobile Industry |
| Process | Hot Rolled Coils |
| Brand | JINDAL |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 195 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 0.5 mm |
| Width | 1000 mm |
| Length | 2440 mm |
| Grade | 304 |
| Surface Finish | 2B |
| Brand | Jindal |
| Certification | Mill Test Cert |
| Hardness | Hard |
| Country Of Origin | Made In India |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 210 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 0.5 mm |
| Width | 1000 mm |
| Length | 2440 mm |
| Grade | 304 |
| Surface Finish | 2B |
| Brand | Jindal |
| Material | Stainless Steel |
| Country Of Origin | Made In India |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 195 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 0.5 mm |
| Width | 1000 mm |
| Length | 2440 mm |
| Grade | 304 |
| Surface Finish | 2B |
| Brand | Jindal |
| Hardness | Hard |
| Country Of Origin | Made In India |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 210 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 6 mm |
| Width | 1000 mm |
| Length | 2440 mm |
| Grade | 304 |
| Surface Finish | 2B |
| Brand | Jindal |
| Hardness | Hard |
| Country Of Origin | Made In India |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 210 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 3 mm |
| Width | 1000 mm |
| Length | 2440 mm |
| Grade | 304 |
| Surface Finish | 2B |
| Brand | Jindal |
| Certification | Mill Test Cert |
| Hardness | Hard |
| Country Of Origin | Made In India |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 198 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 3 mm |
| Width | 1000 mm |
| Length | 2440 mm |
| Surface Finish | 2B |
| Brand | Jindal |
| Certification | Mill Test Cert |
| Hardness | Hard |
| Country Of Origin | Made In India |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 198 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 6 mm |
| Width | 1000 mm |
| Length | 2440 mm |
| Grade | 304 |
| Surface Finish | 2B |
| Brand | Jindal |
| Hardness | Hard |
| Country Of Origin | Made In India |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 198 / Kg Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Thickness | 4 mm |
| Plate Size | 1250×2500 mm |
| Grade | SS 304 |
| Finish | Mill Finish |
| Form | Sheet |
| Edge Type | Mill Edge |
| Manufacturing Process | Hot Rolled |
| Origin | Indian Make |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 195 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 4 mm |
| Width | 1000 mm |
| Length | 2440 mm |
| Grade | 304 |
| Surface Finish | 2B |
| Brand | Jindal |
| Certification | Mill Test Cert |
| Hardness | Hard |
| Country Of Origin | Made In India |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 220 / Kg Get Latest Price
| Material Grade | 304 |
| Surface Treatment | Hairline Finish |
| Type | Sheet |
| Thickness | 1 mm |
| Size | 8 x 4 feet |
| Brand | Jindal |
| Shape | Rectangular |
| Material | Stainless Steel |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 220 / Kg Get Latest Price
| Steel Grade | 301 |
| Thickness | 4 mm |
| Production Route | Cold Rolled |
| Surface Finish | 2B |
| Sheet Size | 1000×2000 mm |
| Edge Type | Mill Edge |
| Form | Sheet |
| Origin | Indian |
| Application | Construction |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 370 / Kg Get Latest Price
| Grade | 316 |
| Thickness | 4 mm |
| Surface Finish | 2B (Cold Rolled) |
| Size | 1220 x 2440 mm |
| Brand/Make | Jindal |
| Form | Sheet |
| Hardness | Full Hard |
| Application/End Use | Architectural, Industrial |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 195 / Kg Get Latest Price
| Grade | 316 |
| Thickness | 10MM |
| Surface Finish | 2B (Cold Rolled) |
| Size | 1220 x 2440 mm |
| Brand/Make | Jindal |
| Form | Sheet |
| Hardness | Full Hard |
| Application/End Use | Architectural, Industrial |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 195 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 3 mm |
| Width | 1000 mm |
| Length | 2440 mm |
| Grade | 304 |
| Surface Finish | 2B |
| Brand | Jindal |
| Material | Stainless Steel |
| Country Of Origin | Made In India |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 195 / Kg Get Latest Price
| Steel Grade | SS304 |
| Sheet Size | 1000×2000 mm |
| Surface Finish | 2B |
| Sheet Form | Flat |
| Edge Type | Mill Edge |
| Application | Industrial, Architecture |
| Thickness | 5 mm |
| Hole Diameter | 2 mm |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 195 / Kg Get Latest Price
| Steel Grade | SS304 |
| Thickness | 4 mm |
| Production Route | Cold Rolled |
| Surface Finish | 2B |
| Sheet Size | 1000×2000 mm |
| Form | Sheet |
| Edge Type | Mill Edge |
| Origin | Indian |
| Application | Construction |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 198 / Kg Get Latest Price
| Finishing Type | Mirror |
| Type | Sheet |
| Thickness | 1 mm |
| Size | 4 x 8 ft |
| Shape | Rectangular |
| Color | Silver |
| Steel Grade | 304 |
| Material | Stainless Steel |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 200 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 2 mm |
| Width | 1000 mm |
| Length | 3000 mm |
| Grade | 304 |
| Surface Finish | 2B |
| Brand | Jindal |
| Hardness | Hard |
| Country Of Origin | Made In India |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 180 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 8 mm |
| Width | 1000 mm |
| Length | 2440 mm |
| Grade | 304 |
| Surface Finish | 2B |
| Brand | Jindal |
| Hardness | Hard |
| Country Of Origin | Made In India |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 195 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 4 mm |
| Steel Grade | SS304 |
| Surface Finish | 2B |
| Brand | Jindal Stainless |
| Sheet Size | 1000×2000 mm |
| Form | Sheet |
| Production Route | Cold Rolled |
| Edge Type | Mill Edge |
| Origin | Indian |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 198 / Kg Get Latest Price
| Finishing Type | Hairline |
| Type | Sheet |
| Thickness | 1 mm |
| Size | 4 x 8 ft |
| Shape | Rectangular |
| Color | Silver |
| Steel Grade | 304 |
| Brand | Tata |
| Material | Stainless Steel |
| Design Type | Designer |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 205 / Kg Get Latest Price
| Product Form | Sheet |
| Thickness | 0.3–0.8 mm |
| Finish | Mirror |
| Standard | JIS G4304 |
| Grade | 304 |
| Edge Type | Mill Edge |
| Surface Protection | PVC Coated |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 320 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 1 mm |
| Size | 8 ft x 4 ft |
| Finish | Mirror (No. 8) |
| Grade | 304 |
| Protective Film | PVC Film Coated |
| Brand | Jindal |
| Color | Gold |
| Application | Architectural |
| Standard | ASTM A240 |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 345 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 1 mm |
| Size | 8 x 4 feet |
| Material Grade | 304 |
| Finish | Both Side Mirror |
| Surface Finish | Mirror Finish |
| Surface Treatment | PVD Coated |
| Weight | 25 kg |
| Brand | Jindal |
| Material | Stainless Steel |
| Type | Sheet |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 210 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 2 mm |
| Size | 8 ft x 4 ft |
| Finish | Mirror (No. 8) |
| Grade | 304 |
| Form | Sheet |
| Protective Film | Paper Coated |
| Color | Silver |
| Application | Architectural, Industrial Fabrication, Food & Beverage, Pharmaceutical |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 206 / Kg Get Latest Price
| Grade | 316L |
| Surface Finish | 2B (Cold Rolled) |
| Hardness | Soft |
| Size | 1500 x 6000 mm |
| Standard | ASTM A240 |
| Application/End Use | Industrial |
| Thickness | 2 mm |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 345 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 0.3 mm |
| Steel Grade | SS304 |
| Surface Finish | 2B |
| Brand | Jindal Stainless |
| Sheet Size | 1000×2000 mm |
| Form | Sheet |
| Production Route | Cold Rolled |
| Material Standard | ASTM A240 |
| Edge Type | Mill Edge |
| Origin | Indian |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 345 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 0.3 mm |
| Steel Grade | SS304 |
| Surface Finish | 2B |
| Brand | Jindal Stainless |
| Sheet Size | 1000×2000 mm |
| Form | Sheet |
| Production Route | Cold Rolled |
| Material Standard | ASTM A240 |
| Edge Type | Mill Edge |
| Origin | Indian |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 205 / Kg Get Latest Price
| Finishing Type | Mirror |
| Type | Sheet |
| Thickness | 1 mm |
| Size | 4 x 8 ft |
| Shape | Rectangular |
| Color | Silver |
| Steel Grade | 304 |
| Brand | Tata |
| Material | Stainless Steel |
| Design Type | Designer |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 203 / Kg Get Latest Price
| Grade | 304L |
| Thickness | 3 mm |
| Width | 1220 mm |
| Length | 6000 mm |
| Surface Finish | HR |
| Brand | Posco |
| Certification | Mill Test Cert |
| Country Of Origin | Made In India |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 203 / Kg Get Latest Price
| Grade | 304 |
| Thickness | 3 mm |
| Width | 1000 mm |
| Length | 2440 mm |
| Surface Finish | 2B |
| Brand | Jindal |
| Certification | Mill Test Cert |
| Hardness | Half Hard |
| Country Of Origin | Made In India |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 205 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 3 mm |
| Steel Grade | SS316 |
| Sheet Size | 1220×2440 mm |
| Surface Finish | BA |
| Brand | Jindal Stainless |
| Form | Sheet |
| Production Route | Cold Rolled |
| Origin | Indian |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 205 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 0.3 mm |
| Steel Grade | SS304 |
| Surface Finish | 2B |
| Brand | Jindal Stainless |
| Sheet Size | 1000×2000 mm |
| Form | Sheet |
| Production Route | Cold Rolled |
| Material Standard | ASTM A240 |
| Edge Type | Mill Edge |
| Origin | Indian |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 355 / Kg Get Latest Price
| Grade | 304 |
| Thickness | 0.25 mm |
| Width | 600 mm |
| Finish | 2B |
| Form | Cold Rolled |
| Hardness | 1/4 Hard |
| Standard | ASTM A240 |
| Coil Weight | 2000 kg |
| Application | Kitchenware |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 360 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 4 mm |
| Steel Grade | SS316 |
| Surface Finish | 2B |
| Brand | Jindal Stainless |
| Sheet Size | 1250×2500 mm |
| Form | Sheet |
| Production Route | Cold Rolled |
| Material Standard | ASTM A240 |
| Edge Type | Mill Edge |
| Origin | Indian |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 350 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 0.3 mm |
| Steel Grade | SS304 |
| Surface Finish | 2B |
| Brand | Jindal Stainless |
| Sheet Size | 1000×2000 mm |
| Form | Sheet |
| Production Route | Cold Rolled |
| Material Standard | ASTM A240 |
| Edge Type | Mill Edge |
| Origin | Indian |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 320 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 0.3 mm |
| Steel Grade | SS304 |
| Surface Finish | 2B |
| Brand | Jindal Stainless |
| Sheet Size | 1000×2000 mm |
| Form | Sheet |
| Production Route | Cold Rolled |
| Material Standard | ASTM A240 |
| Edge Type | Mill Edge |
| Origin | Indian |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 320 / Kg Get Latest Price
| Grade | 304 |
| Thickness | 0.5 mm |
| Width | 1000 mm |
| Length | 2440 mm |
| Surface Finish | 2B |
| Brand | Jindal |
| Standard | ASTM A240 |
| Certification | Mill Test Cert |
| Hardness | Soft Annealed |
| Country Of Origin | Made In India |
Minimum order quantity: 100 Kg
MAHENDRA MALI (OWNER)
Anjal Steel Corporation
2nd, A-10, Sangani Sadan, Cawasji Patel Tank Road, Bhuleshwar, Girgaon
Mumbai - 400004, Maharashtra, India