Our product range includes a wide range of 304 stainless steel sheet metal, seamless steel pipe, jindal ms seamless pipe and astm a106 gr- b carbon steel round pipe.
₹ 195 / Kg Get Latest Price
| Thickness | 1 mm |
| Size | 8 ft x 4 ft |
| Finish | Mirror (No. 8) |
| Grade | 304 |
| Form | Sheet |
| Brand | Jindal |
| Color | Silver |
| Application | Industrial Fabrication, Food & Beverage, Pharmaceutical, Architectural |
| Standard | ASTM A240 |
Minimum order quantity: 100 Kg
₹ 70 / Kg Get Latest Price
| Material | Stainless Steel |
| Size | 2 inch |
| Material Grade | SS316 |
| Color | Black |
| Brand | Anjal Steel Corporation |
| Usage/Application | Industrial |
| Unit Pipe Length | 12 m |
| Pipe Fluid | Gas |
₹ 80 / Kg Get Latest Price
| Size/Diameter | 2 inches |
| Length of Pipe | 6 m |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | MS |
| Brand | Jindal |
| Grade | EN24 |
₹ 65 / Kg Get Latest Price
| Size | 3 inch |
| Brand | Anjal Steel Corporation |
| Steel Grade | ASTM A106 |
| Material | Carbon Steel |
| Thickness | 5 mm |
| Usage/Application | Construction |
| Unit Pipe Length | 6 meter |
| Shape | Round |
| Surface Finish | Polished |
MAHENDRA MALI (OWNER)
Anjal Steel Corporation
2nd, A-10, Sangani Sadan, Cawasji Patel Tank Road, Bhuleshwar, Girgaon
Mumbai - 400004, Maharashtra, India